Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków – to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. W naszej szkole nauczyciele języków obcych m.in. pani Anna Rucińska, Małgorzata Gęsina i pan Marcin Buczyński zorganizowali zajęcia językowe wykorzystując magiczny teatrzyk Kamishibai, w którym wykorzystywana jest skrzynka butai. W drewnianej ramie na dużych kartkach papieru znajduje się zilustrowana historia. Na każdej karcie przedstawiony jest jakiś kluczowy element opowiadania, dzięki temu łatwiej zrozumieć dzieciom przedstawiane treści i aktywnie śledzić opowiadanie. Uczennice klasy VIII , Natalia Trzcińska, Gabriela Strzała i Amelia Piekarska, czytały dzieciom z klas młodszych bajkę w języku angielskim „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Na podsumowanie odbył się konkurs sprawdzający znajomość bajki w klasie trzeciej. Uczniowie otrzymali skromne upominki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *