Wycieczka do Mitowskiej zagrody

W dniu dzisiejszym – 4 maja 2022 roku uczniowie klasy I i II uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Mitowskiej zagrody w Seroczynie. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Program dla szkół na zlecenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Celem wycieczki było zainteresowanie dzieci powiązaniem i bezpośrednią zależnością między rolnikiem /producentem i jego pracą a produktami mlecznymi, które są spożywane przez dzieci. Zaciekawienie dzieci sposobami produkcji mlecznych artykułów żywnościowych.

W ramach pobytu  dzieci oglądały gospodarstwo , brały udział w zajęciach produkcji sera podpuszczkowego oraz degustacji produktów z gospodarstwa.

Urozmaiceniem wyjazdu były wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda bardzo dopisała. Dzieci wróciły szczęśliwe i radosne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *