Czas to miłość

“Czas to miłość “ – to tytuł innowacji w ramach której uczniowie klas IV – VI udali się na wycieczkę w dniu 27 września. Pierwszym miejscem na trasie było Muzeum błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli. Uczniowie obejrzeli dom w którym wzrastał Wielki Polak. Poznali Jego historię życia, mieli możliwość usiąść w ławce z dawnych czasów oraz pisać piórem. Duże zaciekawienie wzbudziły witraże kościelne przedstawiające życiorys Kardynała. Kolejnym punktem na trasie był Ośrodek NOE w Broku. Tam uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjno–integracyjnych. Wspólna zabawa i ognisko dostarczyło wszystkim niecodziennych przeżyć. Ostatnim punktem programu była niecodzienna lekcja historii w Muzeum w Treblince. Pani Przewodnik przybliżyła wszystkim wydarzenia jakie miały miejsce w obozie zagłady podczas II wojny światowej. Piękna , jesienna pogoda, mimo wszystko w tym miejscu wprowadzała wszystkich w zadumę. Zapaleniem symbolicznego znicza pod pomnikiem Janusza Korczaka oddano cześć pamięci pomordowanych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *