Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską, którego celem jest motywacja do nauki języków obcych. Uczniowie naszej szkoły także obchodzili ten dzień. W przedszkolu dzieci z grupy „zerowej” przeniosły się w świat bajek z teatrzykiem Kamishibai słuchając bajki „Brzydkie kaczątko” w języku angielskim. Dzieci z klas I – III brały udział w różnych quizach o krajach Europy. Mieli okazję poznać zwroty oznaczające powitania w różnych językach oraz rozpoznać flagi poszczególnych państw europejskich. Przygotowali również samodzielnie flagi poznanych krajów. Uczniowie klas starszych sprawdzili swoje umiejętności językowe podczas udziału w „bieganym dyktandzie” w języku angielskim i rosyjskim. Metoda ta rozwija umiejętność czytania ze zrozumieniem, prawidłową wymowę, spostrzegawczość i czujność ortograficzną. Przy okazji uczniowie doskonalili współpracę w grupie, ale przede wszystkim ćwiczenia dostarczyły im mnóstwa pozytywnej energii i radości. Uczniowie byli bardzo aktywni i zaangażowani! Świetnie się bawili.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *