Dzień Ziemi

Dzień Ziemi, obchodzony 22 kwietnia to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. Tradycyjnie z tej okazji dużo uwagi poświęcamy naszym działaniom:  segregowaniu śmieci, sprzątaniu świata, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie, nie używaj jednorazówek, itp.). W tym roku aktywiści wołają głośno  „Przywróć naszą Ziemię” apelują jednocześnie do decydentów na całym świecie o pilne i doraźne działania na rzecz poprawy sytuacji ekologicznej na świecie i budowanie EKO świadomości.   My też troszkę inaczej niż zwykle, świętowaliśmy Dzień Ziemi. Pamiętaliście o jej święcie i udowodniliście to, przesyłając zdjęcia swoich proekologicznych działań. Oglądając je mamy wrażenie że zadbaliście o całą Ziemię wokół siebie. Pamiętajcie o Przyrodzie cały czas, szczególnie teraz idźcie do lasu, na łąkę,  albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Poświęćcie czas na bycie z Przyrodą, pomyślcie jak  jak ona jest dla nas ważna, jak jest fascynująca, piękna i ciekawa. I nie zapominajcie o tym…… I powtarzajcie to jak często się da, bo Dzień Ziemi jest każdego dnia!

prezentacja Gabrieli Strzały

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *