Zabawa karnawałowa w Kupientynie

16 lutego 2021 roku w Przedszkolu w Kupientynie odbyła się zabawa karnawałowa. Wśród uczestników balu znalazły się postacie: tygrysków, lisa, pszczółki, wilka, czarnoksiężnika, księżniczek. Nie zabrakło również rycerza, spidermena jak i  robota. Bal rozpoczął się od wejścia korowodu tanecznego dzieci. Każde dziecko prezentowało swój strój i było witane przez pozostałych uczestników okrzykiem hip hip hura. Dzieci po przywitaniu wzbogaciły swoją  wiedzę na temat karnawału.

Na balu tańczyły przy wielu znanych im piosenkach. Roztańczone i rozbawione dzieci wzięły udział w konkursie tańca w na gazecie, tańca w parze z balonem oraz tańca wokół krzeseł. Uczestniczyły również w wyścigu z piłeczką, jadły na czas ciastka zawieszone na sznureczku i przechodziły pod liną trzymaną na różnych wysokościach.

Ważnym momentem balu był wybór królowej i króla balu. Dzieci wzajemnie głosowały na najładniejsze ich zdaniem przebrania. Zarówno król jak i królowa balu zostali uhonorowani koronami. Zatańczyli królewski taniec w kółeczku.

W trakcie trwania balu dzieci miały też okazję by zasiąść do stołu gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Do końca balu dzieci wspaniale się bawiły śpiewając i tańcząc. Zabawa karnawałowa była wesołym przeżyciem tego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *