Światowy Dzień Ziemi

W piątek, 22 kwietnia obchodzimy corocznie Światowy Dzień Ziemi. Na Dzień Ziemi składają się akcje prowadzone wiosną, których celem jest promowanie proekologicznych postaw wśród społeczeństwa. Warto podkreśl, że troska o nasze otoczenie jest swego rodzaju formą patriotyzmu a ponadto w walce o naszą planetę liczą się czyny, a nie jedynie głoszone hasła. Nie zapomnieli o tym uczniowie naszej szkoły, którzy w ramach obchodów święta planety postanowili wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. Nie zważając na mało sprzyjające warunki pogodowe sprzątali swoje otoczenie: podwórka, okoliczne pola, lasy, przydrożne rowy i łąki. Zachęcamy Wszystkich do włączania się do akcji przez cały rok. Pamiętajmy o odpowiedzialności za to wspólne dobro jakim jest środowisko naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *