NARODOWE CZYTANIE

7 września biblioteka wspólnie ze Szkołą Podstawową im. H.Mniszek w Sabniach przeprowadziła coroczną, ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie. W tym roku czytaną lekturą były “Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza. W akcję zaangażowali się i przeczytali wiersze : “Powrót taty” – Pan Wójt naszej gminy Ireneusz Piotr Wyszyński, “Świtezianka” – Pani Eliza Krasnodębska wraz z uczniami Różą Kuć i Michałem Sobieskim, “To lubię” – nasza długoletnia czytelniczka Maria Żochowska, “Romantyczność” – Radosław Kosieradzki, “Pierwiosnek” – Edyta Panufnik i Marzena Smolis oraz przepiękna interpretacja “Pani Twardowskiej ” w wykonaniu Pani Marii Pytel. Nasi goście wykazali się wielkim zaangażowaniem i pomysłowością interpretacji. Wszystkie przedstawione wiersze były recytowane w ciekawy i ambitny sposób. Bardzo dziękujemy wszystkim występującym oraz uczniom i nauczycielom za liczny udział. Do zobaczenia za rok.

źródło: https://pl-pl.facebook.com/bibliotekasabnie/