Powitanie wiosny

    Uczniowie kl. I – III tradycyjnie już pożegnali zimę i powitali wiosnę. Każda klasa przygotowała słomianą kukłę marzannę – symbol odchodzącej zimy i  gaik – ukwieconą gałązkę symbolizującą wiosnę i odradzającą się przyrodę.
     Z marzannami i gaikami przemaszerowaliśmy przez Sabnie. Odwiedziliśmy skwer im. Heleny Mniszek, obejrzeliśmy zabytkową kapliczkę i stary krzyż. Na koniec spaliliśmy marzanny i przynieśliśmy do szkoły gaiki.
      Pogoda nam dopisywała, cały czas świeciło słońce i było naprawdę wiosennie. Zauważyliśmy dużo oznak wiosny: przebiśniegi, krokusy, bazie, motyle, słyszeliśmy radosny śpiew ptaków.
      Wiosna naprawdę przyszła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *