Turniej Szachowy

2 czerwca 2022 r. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach  odbył się III Turniej Szachowy.

Celem turnieju jest popularyzacja gry w szachy oraz integracja szkół, uczniów, nauczycieli i środowisk szkolnych zaangażowanych w projekt „Szachy w mazowieckiej szkole”.

W turnieju wzięło udział trzynaście szkół, 55 uczniów klas drugich, trzecich i czwartych. Młodzi szachiści zagrali po siedem partii zgodnie z systemem szwajcarskim, partia trwała po dwanaście minut na gracza.

Turniej  rozegrano w trzech grupach:

Grupa A – uczniowie klas II

Grupa B – uczniowie klas III

Grupa C – uczniowie klas IV

Nagrody:

Za zajęcie I-III miejsca w swoich grupach wiekowych przewidziano medale  i nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe,
a trenerzy podziękowania.

Każda szkoła uczestnicząca w turnieju otrzymała dziesięć zegarów do gry w szachy. Dla wszystkich uczestników turnieju była to  wspaniała niespodzianka.

Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów:
kl. II – Nina Kuć i Jan Marcjaniuk
kl. III – Maja Kalisiak i Arkadiusz Łukijańczuk
kl. IV – Julia Sobieska i Nikodem Kuć

Wszyscy uczniowie rozegrali bardzo dobry turniej  wygrywając po kilka partii.  Troje uczestników zostało laureatami i uplasowało się na podium przywożąc medale:

III miejsce, brązowy medal – Nina Kuć  kl. II
III miejsce, brązowy medal – Maja Kalisiak  kl. III
I miejsce, złoty medal – Arkadiusz Łukijańczuk kl. III

Gratulujemy naszym szachistom. Jesteśmy z Was dumni. Godnie reprezentowaliście naszą szkołę.