Pierwsza pomoc

10 marca uczniowie klasy II uczestniczyli w bardzo ważnych zajęciach, które przeprowadziła p. Anna Mikołajczuk nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa.  Uczniowie zapoznawali się z procedurą udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej: ćwiczyli umiejętność wzywania pomocy, przeprowadzania resuscytacji, układania poszkodowanego w bezpiecznej pozycji bocznej.

Pierwsza pomoc, to zespół wielu czynności podejmowanych przez świadków zdarzenia w celu ratowania poszkodowanego. Do udzielenia takiej pomocy zobowiązana jest każda osoba, która zauważy niebezpieczeństwo. Najważniejszymi elementami pomocy są: ocena stanu poszkodowanego, rozpoznawanie nagłego zatrzymania krążenia, wezwanie pomocy medycznej oraz prowadzenie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych do czasu przyjazdu zespołu  medycznego. Od najmłodszych lat powinniśmy poznawać czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy i ćwiczyć je w celu utrwalenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *