Pasowanie uczniów kl. I na czytelników.

Dnia 17 lutego 2022r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość przygotowana została przez nauczyciela biblioteki i uczniów kl.3, którzy przedstawili inscenizację pt. „Urodziny Kopciuszka” wprowadzając pierwszaków w zaczarowany świat książek. Uczniowie kl. I odgadywali zagadki dotyczące znajomości utworów dziecięcych , zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz zasadami wypożyczania, obejrzeli pomieszczenie i regały z książkami . Złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki. Pani bibliotekarka pasowała wszystkich na czytelników. Pani dyrektor Anna Siemieniuk wręczyła dzieciom pamiątkowe książeczki i dyplomy oraz słodycze. Na koniec dzieci po raz pierwszy wypożyczyły książki z naszej biblioteki szkolnej.

nauczyciel biblioteki

Jolanta Romańczuk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *