Wycieczka do Warszawy

19 października, uczniowie klasy 7 i 8, ze swoimi wychowawcami Panem Marcinem Buczyńskim i Panem Radosławem Kosieradzkim oraz Panią Magdaleną Raźniak i Panią Jolantą Oksięciuk, wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki był Teatr Kamienica, gdzie uczniowie obejrzeli “Wszechmocni w sieci”-spektakl specjalnie zrealizowany z myślą o młodzieży i poruszający bardzo aktualny i ważny temat, jakim jest cyberprzemoc i jakie są jej konsekwencje. Kolejnym etapem wycieczki był Zamek Królewski. Uczniowie wzięli udział w lekcji historii, podczas której, poza zwiedzaniem komnat i podziwianiem licznych obrazów, mieli okazję wysłuchać ciekawych historii związanych z codziennym życiem mieszkańców zamku, szczególnie za czasów panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Lekcja historii na zamku trwała dwa razy dłużej niż zwyczajna lekcja w szkole ale nikt się nie nudził. Ostatnim etapem wycieczki był posiłek w restauracji McDonald’s. Zanim uczniowie udali się w drogę powrotną do Sabni, na Placu Zamkowym, pod Kolumną Zygmunta odbyła się obowiązkowa sesja zdjęciowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *