Wiosenne wycieczki “Motylków” z Sabni

Dzieci z grupy z „Motylki” w ostatnich miesiącach wyruszyły na poszukiwanie przygód a także utrwalenie zdobytej już wiedzy i nabywanie nowej w sposób niekonwencjonalny. Odwiedziły gospodarstwo swojej koleżanki z grupy, której dziadkowej hodują konie. Była to pierwsza okazja do poznania bliżej tych zwierząt. Następnie z kolegami ze starszej grupy wybrały się do Nowej Wsi Kosowskiej. Z wielkim zainteresowaniem przedszkolaki oglądały konie, które były bardzo przyjazne jak również wiele emocji budziło karmienie zwierząt znajdujących się w gospodarstwie. Dużą odwagą wykazały się podczas przejażdżki na kucyku. Na powitanie lata “Motylki” wybrały się do Parku Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Sokołów.  Dzieci poznały różne gatunki drzew, krzewów i roślin zielnych. Mogły zobaczyć jak wyglądają budki lęgowe a przy okazji poprzez zabawę dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat mieszkańców lasu. Dodatkową atrakcją była wizyta w pizzeri, gdzie zamieniły się małych kucharzy i każdy miał możliwość  wykonania pizzy. Te dni były pełne wrażeń i na pewno długo pozostaną  w naszej pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *