Dzieci z przedszkola w Kupientynie powitały wiosnę.

23 marca 2021 r. dzieci z przedszkola w Kupientynie powitały wiosnę.  W sali przedszkolnej pojawiła się kolorowa dekoracja, zazielenił się kąciki przyrody, a w wazonie znalazły się zielone gałązki wierzbowe. Nawet w strojach przedszkolaków dominował tego dnia wiosenny kolor – zieleń. Dzieci wysłuchały listu od Pani Wiosny, która poprosiła o wykonanie ciekawych zadań. Pierwszym zadaniem były zagadki do rozwiązania o tematyce wiosennej. Kolejnym było spakowanie kukły Marzanny do pudełka i symboliczne wysłanie jej do Grenlandii. Wcześniej zapoznały się ze zwyczajem pożegnania Zimy Marzanną. Kolejne zadania zachęciły dzieci do uczestniczenia w zabawach ruchowych  przy wiosennych piosenkach. Po zabawach przyszedł czas na pracę.  Dzieci wykonały pracę plastyczną ,,Żabka”. Przygotowały także zdrowe  wiosenne kanapki korzystając z nowalijek z przedszkolnego Zielonego Ogródka, który założyły wcześniej. Witanie wiosny zakończyło się wspólnym spożywaniem kanapek i słodkich ciasteczek. Teraz czekamy na cieplejsze dni wiosenne…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *