Czym jest skarpetkowe wyzwanie?

#skarpetkowe wyzwanie odbywa się co roku 21 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Tego dnia zakłada się dwie różne skarpetki, aby wyrazić różnorodność ludzi. Dlaczego ? Dlatego ponieważ dodatkowy chromosom (21), który mają chore osoby ma kształt przypominający skarpetę.

Światowy Dzień Zespołu Downa jest świętem ustanowionym w 2005 roku  mającym na celu budowanie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także tolerancji i wrażliwości na potrzeby innych ludzi. Do udziału jest zaproszony każdy, kto chce okazać solidarność z ludźmi cierpiącymi na zespół Downa oraz chce udzielić wsparcia im i ich rodzinom.

Uczniowie naszej szkoły, uczniowie klasy VI, IV i I wzięli czynny udział w tej ogólnoświatowej akcji. Możecie się o tym przekonać oglądając zdjęcia w naszej szkolnej galerii. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w akcji bardzo do tego zachęcamy. I pamiętajmy o tolerancji i wrażliwości nie tylko w tym dniu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *