Dzień Kota w Kupientynie

,,Szarebure lub pstrokatewszystkie koty za pan brat, mają drogi swe i płoty, po prostu koci świat, po prostu koci świat…
W środę, 17 lutego dzieci z przedszkola w Kupientynie obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.
Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.
Dużo radości sprawiły dzieciom różnego rodzaju konkursy m. in. kotek złapał myszkę czy szukanie celowo ukrytej maskotki kota .Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *