Dzień Dyni

W dniu 22 października Maluchy z Gminnego Przedszkola w Sabniach obchodzili dzień królowej warzyw – dyni. Tego dnia dzieci były ubrane na kolor pomarańczowy.  Przedszkolaki dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki, o czym miały okazję przekonać się podczas obiadu. Panie kucharki przygotowały specjalnie na ten dzień pyszną zupę z dyni a na deser ciasto dyniowe. Podczas zajęć dzieci między innymi klasyfikowały dynie według koloru , szeregowały od największej dyni do najmniejszej, przeliczały je. Nie zabrakło zabaw ruchowych oraz podawania dyni w rzędzie rożnymi sposobami – nad głową czy między nogami. Dzieci z zapałem i ciekawością zabrały się również do odkrywania “dyniowego wnętrza”. Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd i próbowały już wyłuskać wysuszone pestki dyni. Każdy też mógł stworzyć swoją dynię podczas pracy plastycznej. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat.