Wizyta Leśnika w przedszkolu

6 października Maluchy w Sabniach odwiedził pan leśniczy, Jerzy Tomczuk. Pokazał dzieciom ciekawe ilustracje ze zwierzętami, które mieszkają w naszych lasach, omówił ich zwyczaje oraz jak pomóc przetrwać im zimę i dlaczego należy je dokarmiać. Pan leśniczy opowiedział także o różnych gatunkach ptaków – zarówno tych, które odlatują jak i zimują w Polsce. Zaprezentował i podarował też przysmaki (mieszanki nasion) dla nich na zimę aby dzieci mogły je wywiesić w ogrodzie przedszkolnym. Ciekawostką były filmiki o zwierzętach, nagrane przez p.Tomczuka. Przedszkolaki w podziękowaniu za wspaniałą lekcję i nowe wiadomości, podarowały wspólnie wykonaną pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *